0

نحوه انتخاب صندلی ارگونومیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 3 آبان 1402 در ساعت 17 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرید صندلی اداری ارگونومیک

هنگام خرید صندلی اداری ارگونومیک باید توجه داشته باشید که صندلی ویژگی های قابل تنظیم را داشته باشد.  قبل از پرداختن به معیارهای صندلی ارگونومیک مناسب به اطلاع می رسانم که فروشگاه صندلی اداری حامی صنعت دارای انواع صندلی اداری ارگونومیک با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد, برای بازدید از انواع صندلی اداری ارگونومیک می توانید به وب سایت حامی صنعت به آدرس tablechair.ir مراجعه کنید. کارشناسان فروش حامی صنعت مشاوره تخصصی خرید صندلی اداری را به صورت رایگان ارائه می دهند, برای دریافت مشاوره و خرید صندلی اداری ارگونومیک می توانید با حامی صنعت از طریق شماره 021 88808691 تماس حاصل فرمایید.

برای خرید صندلی اداری باید بررسی کنید که آیا صندلی حداقل معیارهای زیر را دارد یا خیر؟

  • آیا ارتفاع صندلی قابل تنظیم است؟

صندلی ارگونومیک باید از نظر پنوماتیک قابل تنظیم باشد, تا بتوانید در حالی که روی صندلی نشسته اید ارتفاع صندلی را تنظیم کنید. برخی از صندلی ها دارای مکانیزم تنظیم ارتفاع مکانیکی (چرخش) هستند که استفاده از آن بسیار راحت نیست, اما در برخی شرایط قابل قبول است. در حالت ایده‌آل، صندلی باید ارتفاع قابل تنظیم داشته باشد تا فرد کوتاه تر تا بلندتر بتواند صندلی را مطابق بدن خود تنظیم کند.

نحوه انتخاب صندلی ارگونومیک

  • آیا محدوده تنظیم ارتفاع صندلی برای رفع نیازهای همه کاربران کافی است؟

شما باید بتوانید ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که زانوهایتان هم سطح یا کمی پایین تر از سطح نشیمن صندلی باشد و پاهایتان روی زمین قرار بگیرد. در بیشتر موارد نیازی به استفاده از زیرپایی نیست. مکانیزم تنظیم ارتفاع صندلی باید به راحتی قابل دسترسی باشد و زمانی که شما نشسته اید کار کند.

  • آیا صندلی دارای تکیه گاه کمری (پشتی) راحت است؟

بسیاری از صندلی‌ها دارای پشتی ای هستند که قابل تنظیم و دارای انحنا هستند، و گاهی اوقات به‌منظور تناسب بیشتر با شکل کمر شما، به سمت جلو و عقب تنظیم می‌شوند. اگر چند کاربر از صندلی استفاده کنند، ممکن است این نوع تنظیم مورد نیاز باشد. اگر صندلی دارای یک تکیه گاه کمری با ارتفاع ثابت است و هنگامی که روی آن می نشینید احساس راحتی دارید و کاربر اصلی صندلی خواهید بود، ممکن است یک تکیه گاه ثابت کمری قابل قبول باشد.

  • آیا پشتی صندلی به اندازه کافی بزرگ است که پشتیبان خوبی را فراهم کند؟

بسیاری از صندلی ها دارای تکیه گاه های پشتی ای هستند که به اندازه کافی بزرگ هستند تا علاوه بر حمایت خوب از کمر، از قسمت میانی پشت و قسمت بالایی پشت تا سطح شانه پشتیبانی کنند. پشتی صندلی نباید با حرکت دادن آرنج هایتان به عقب تداخل داشته باشد.

  • آیا صندلی دارای پایه پنج پر است؟

اگر تحرک صندلی برای کمک به شما در انجام کار مهم است، صندلی باید حداقل دارای یک پایه پنج پر با چرخ‌هایی باشد که آزادانه روی سطح زمین حرکت می کنند. صندلی‌های چهار چرخ‌ راحت‌تر از صندلی‌هایی که پنج چرخ یا بیشتر دارند واژگون می‌شوند.

  • آیا به دسته های صندلی روی صندلی خود نیاز دارید؟

بیشتر صندلی های ارگونومیک دارای تکیه گاه دست هستند و این صندلی ها باید قابل تنظیم باشند. دسته های صندلی باید به گونه ای طراحی شوند که پهن و راحت باشند. هنگام نشستن باید بتوانید به راحتی ارتفاع دسته ها را تنظیم کنید، و برای برخی موقعیت ها باید به دنبال دسته هایی با عرض قابل تنظیم باشید که دسته ها را به هم نزدیک تر یا از هم دور می کند تا عرض های مختلف بدن را در خود جای دهد. در صورت نیاز به انجام این کار، به عنوان مثال، هنگام تایپ کردن یا کار با ماوس، باید بتوانید به راحتی بازوها را از مسیر خارج کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()